SEO

Otoriter Sitelerden Kaliteli Profil Backlink Alın!

Backlink almak, Google ve diğer arama motorlarında yükselmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Backlink nedir? sorusuna cevap arayanlar için cevap vermek gerekirse; bir siteden, kendi sitenize referans link almak olarak nitelendirebilirim. Link aldığınız sitenin otoritesi ne kadar yüksekse, sizin de otoriteniz aynı oranda büyüyecektir. Profil backlink almanın, kimseye bir yararı olmadığı aksine zararı olduğu söylenmektedir. Ben bugüne kadar hiçbir zararını görmedim ve profil backlink aldığım domainlerimin otoritesinin arttığını gördüm. Bu yazımda sizlere, otoriter sitelerden, kaliteli profil backlink almayı anlatacağım.

Udemy

Udemy Profil Backlink Alma
Udemy Profil Backlink Alma

Udemy’e üye olun. Ardından, Hesap/Profil kısmına gelin ve Bağlantılar kısmına website adresini girip kaydedin. Udemy’nin şuan ki domain otoritesi %90. Sitenize, oldukça kaliteli bir profil backlink edinmiş olacaksınız. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

OpenStreetMap

OpenStreetMap Profil Backlink Alma
OpenStreetMap Profil Backlink Alma

OpenStreetMap’e üye olun. Ardından, Profilim/Tercihlerim kısmına gelin ve Tanıtım kısmına website adresini girip kaydedin. Harita sitesinden, profil backlink mi alınır demeyin. OpenStreetMap’in şuan ki domain otoritesi %93. Buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Thinglink

Thinglink Profil Backlink Almak
Thinglink Profil Backlink Almak

2018 UNESCO Bilişim Teknolojileri Eğitim Ödülünü Kazananı ve Microsoft’un altın partneri olan Thinglink’ten de profil backlink alabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra, Hesap/Hesap Ayarlarına gidin ve User Profile sekmesini takip edin. About kısmına site adınızı yazıp, kaydedin. Thinglink’in, domain otoritesi %83. Buraya tıklayarak, Thinglink’e gidebilirsiniz.

HP

HP Profil Backlink Almak
HP Profil Backlink Almak

HP Developers’a üye olun. Ardından, Edit My Profile’a tıklayın. Son olarak About Me kısmına, website adresinizi ekleyin ve kaydedin. HP gibi otoriter bir siteden backlink almak sitenize gerçekten iyi gelecek. 🙂 HP’nin, domain otoritesi %92. HP’ye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Codecademy

Codecademy Profil Backlink Almak
Codecademy Profil Backlink Almak

Codecademy’e üye olun. Account/Account Settings’e gidin ve Basic Information kısmında bulunan website alanına giriş yapın. Buraya tıklayarak Codecademy’e üye olabilirsiniz. Codecademy’nin domain otoritesi %87.

TED

TED Profil Backlink Almak
TED Profil Backlink Almak

TED, dünyanın önde gelen düşünürlerinin, kendilerini en fazla heyecanlandıran fikirleri paylaşmak üzere katıldığı yıllık bir konferanstır. Bu siteden de, kaliteli ücretsiz profil backlink alabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra, Hesap/Hesabı görüntüleye tıklayıp; resimde de görünen “Edit profile” butonuna basın ve website alanına sitenizin URL’sini girip kaydedin. Buraya tıklayarak, TED’e kayıt olabilirsiniz.

Zotero

Zotero Profil Backlink Almak
Zotero Profil Backlink Almak

Zotero’ya üye olun. Üye olduktan sonra, My Profile/Edit Profile yolunu izleyin. “About you” kısmına websitenizi ekleyebilir ve kaliteli profil backlink alabilirsiniz. Sitenin domain otoritesi %82. Zotero’ya, buraya tıklayarak ulaşabilir ve üye olabilirsiniz.

GitHub

GitHub Profil Backlink Almak
GitHub Profil Backlink Almak

Domain otoritesi %96 olan GitHub’a üye olun. Üye olduktan sonra Profile/Edit profile yolunu izleyerek websitenizi ekleyebilirsiniz. Siteniz için en iyi kaliteli profil backlink alabileceğiniz kaynaklardan bir tanesidir. GitHub’a buradan üye olabilirsiniz.

GoodReads

GoodReads Profil Backlink Almak
GoodReads Profil Backlink Almak

Domain otoritesi %92 olan GoodReads’a üye olun. Üye olduktan sonra Profile/edit profile tıklayın. Ardından, website kısmına sitenizin URL’sini yazın ve kaydedin.

Devpost

Devpost Profil Backlink Almak
Devpost Profil Backlink Almak

Devpost’a üye olun. Üye olduktan sonra, Account/Settings’e tıklayın. Websitesi alanına, website adresinizi yazın ve kaydedin. Domain otoritesi %82 olan Devpost’tan profil backlink alma işlemini bitirin. Devpost’a buraya tıklayarak ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.

Vocabulary

Vocabulary Profil Backlink Almak
Vocabulary Profil Backlink Almak

Vocabulary’e üye olun, My Profile/Edit My Profile seçeneğine gidin. About Me kısmına, website adresinizi yazın ve kaydedin. Domain otoritesi %78 olan Vocabulary’e buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Linksys

Linksys Profil Backlink Almak
Linksys Profil Backlink Almak

Linksys’e üye olun. Üye olduktan sonra, View Account/Community Profile yolunu izleyin. Topluluk sayfasına geldikten sonra, Account/My Settings/Personal Information kısmına “Personal web page” alanına website ismini girebilirsiniz. Domain otoritesi %82 olan Linksys’e buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Trello

Trello Profil Backlink Almak
Trello Profil Backlink Almak

Trello’ya üye olun. Üyelik onayını tamamladıktan sonra, Profil/Profil ve görünürlülük kısmında bulunan Biyografi alanına site adresini yazın ve kaydedin. Domain otoritesi %91 olan Trello’ya buraya tıklayarak üye olabilir ve kaliteli profil backlink kazanabilirsiniz.

Issuu

Issuu Profil Backlink Almak
Issuu Profil Backlink Almak

Issuu’ya üye olun. Public Profile/Edit Profile yolunu izleyin. Website alanına, site adını yazın ve kaydedin. Domain otoritesi %94 olan Issuu’ya, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

11 Yorum

  1. Ellerine, emeğine sağlık… çok teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı olacak bir backlink yöntemini bizlere paylaşmışsın.

  2. Teşekkürler gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Listenin çoğuna üye olup profil link aldım. Umarım işe yarar

  3. Verdiğiniz sitelerin, DA ve PA oranları gerçekten çok yüksek. Blog sitem sanırım uçuşa geçecek. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu